ambalaj orneklerim

AMBALAJ ÜRETİM ve SONLANDIRMA

Ambalajlarınızı nerede ve nasıl tasarlatmış olursanız olun, biz projeyi bu aşamada ele alıp, tasarımınıza en yakın biçimde baskı öncesi / repro, renk ayrım sürecini yürüterek, hangi malzemeye, hangi baskı tekniğinde ve hangi şaratlarda basılacak ise en doğru şekilde teslim ediyoruz. Dilerseniz, baskıya katılarak baskı sürecininde hatasız olmasını denetliyoruz.

Ambalaj değişkenlikleri sebebiyle baskı sürecinin en zor olduğu tasarım ürünlerinden biridir. Bu karmaşık sürecin tüm yükünü sırtınızdan alıyoruz. Tasarımı yapılan etiket, ambalaj için malzeme araştırması, ambalajın üretimi için maliyet araştırmalarının tümünü sizin adınıza yapabiliriz. Böylelikle zaman ve maliyet kayıplarından sizi korumuş oluruz.


Tasarımlarınızın Baskı Öncesi Hazırlık yani REPRO Sürecini Yürütelim
Tasarımlarınızı hangi baskı sistemine olursa olsun, baskıya hazır hale getirelim. Renklerini, profillerini, malzeme yapısını ve tedarikçinin imkanlarını gözeterek renk ayrım, repro süreçlerini yürütelim. Ambalajın tüm detaylarını yeniden ele alarak gerekli müdehaleleri tasarıma mümkün olduğunca sadık kalarak tamamlayalım. Baskı öncesi maket, mockup, dijital prova (GMG) ile renk onayınıza sunalım. Dilerseniz malzeme yapısını gözeterek birebir maketini, mockupını yaparak üretim öncesi inceleme, değerlendirme, araştırma için sunalım.

repro


Ambalaj Tasarım ve Üretim Danışmanlığı:

Ambalaj üretim prosesleri olarak çok çeşitli üretimlere ihtiyaç duyar. Bir projenin farklı birimleri ofset, rota gravür, can baskılar, flekso, vb. ihtiyaç duyabilir. Yapılan ambalaj tasarımlarının büyük bir çoğunluğu ilgili proseslerde üretilemeyecek bir durumda hazırlanır. Baskı sistemlerine uygun olmayan tasarımlar müşteri kaybettirecek duruma gelebilir, tedarikçileri zor duruma düşürerek müşteri ve tedarikçi arasında istenilen verimlilikte baskının yapılmamasına neden olur.

Ambalaj Tasarım kararları ya da var olan ambalajın değişim kararları çok ciddi düşünülerek alınması gereken dönemeç noktalarıdır. Amerikada bir ambalaj tasarım değişikliği 3-4 yılın ardından yapılırken ülkemizde çok daha sık aralıklarla bu değişiklikler yapılmakta. Ülkemizde özellikle ilgili bölümdeki yönetici değişikliği beraberinde var olan ambalajların değişim projesi de beraberinde geliyor ki büyük bir oranda hatalı bir süreçtir bu. Biz bu konuda gerekli bilgilendirmeleri size yapıyoruz. Devletlerin adlandırdığı KIRMIZI KİTAB’ı ambalajlarınız için hazırlıyoruz.

Ambalaj Tasarımına ihtiyacınız var, bu tasarım projesini kiminle yapacağınız, hangi maliyetlerle üretileceği, ne kadar zaman içinde üretileceği konusunda size araştırma raporlarımızı sunuyoruz. Dilerseniz ambalaj odaklı tüketici araştırmaları konusunda uzman şirketlerle bir araya gelerek ambalaj tasarım öncesi ve sonrası yapılması gereken tüketici araştırmalarını yönetiyoruz. Ambalaj tasarım projeniz ile birlikte var olan kurumsal kimliğiniz analiz edilir. Kurumsal kimliğiniz var olan tasarım projesini kapsayacak, yönetecek, kaldırabilecek yönde mi, tamamlanması gereken eksik bölümler var mı, yeni ürünlerinizin kurumsal kimliğinizle ilişkilendirilmesi gibi önemli konular bu safhada önümüzde duran önemli bir problemdir.

Ambalaj hazırlandı, farklı birim değerleri, promosyon ürünleri üretilecek. Aynı tasarım kalitesinin diğer baskı proseslerinde olması için baskı öncesi hazırlık süreçlerini tamamlıyoruz. Aynı renk değerlerinde, yakın baskı kalitelerinde ürünlerin üretilmesini denetliyoruz. Ambalajınızın raflarda daha çekici olabilmesi için kullanılacak

Ambalaj odaklı tasarım aşamasından, rafa girene kadar olan süreçte aktif rol üstlenerek pazarlama stratejilerinize uygun bir ürünün çıkması adına alanında uzman olanlarla sizleri bir araya getirerek süreçi tamamlıyoruz.

Rakip analizleri, yerli yabancı rakip markalar, ambalaj tasarım trendleri, tüketici araştırmaları, fokus gruplar, maket çalışmaları, tedarikçi araştırmaları, maliyet analizleri, ürünlerinizin kategori analizleri, markanızın genişleyen ürün gamı içinde izlenmesi gereken stratejiler....

packagingpress


Ceyhun Akgün

imza publishing expertabcp logo