Çok özel kurumsal mesleki eğitimler!
AdobeBilgi.com ve BaskiOncesi.com Kurumsal Eğitim Çözümleri
Masaüstü Yayıncılık, Adobe programlarının kısa ve uzun süreli eğitim içerikleri. Ekibiniz için ihtiyaçlar doğrultusunda eğitimleri düzenleyebiliriz. Alanında deneyimlerden ve pratik tecrübelerden oluşan, sonuç odaklı bu eğitimleri mutlaka incelemelisiniz. Masaüstü Yayıncılık, Ambalaj Baskı Öncesi Hazırlık, Repro, Photoshop İleri Düzey, Illustrator, PDF Baskı Özellikleri vb. bir çok özel konuda profesyonel eğitim almak isterseniz seçeneklerimiz burada. Deneyimlenmiş bilgilerden yola çıkarak hazırladığımız bu özel konuların alternatifleri yok!

egitimler

ceyhunfoto

24 yıllık mesleki tecrübesi ve aynı zamanda son 16 yılını eğitimci olarak faaliyetlerine devam eden Ceyhun Akgün, Adobe ve Masaüstü Yayıncılık üzerine bir çok kuruma özel eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdi. Eğitim verilen şirketlerin öne çıkanlarını listesini sağ tarafta görebilirsiniz.

Hızla gelişen, dinamik sektörlerden biri olan Baskı, Yayın, Tasarım alanındaki gelişmelere ayak uydurmak, hatta yakalamak ve iş hayatımızda kullanabilmek için birlikte projeler üretebiliriz. Kurumların yoğun iş trafikleri içinde oluşan bilgi gereksinimlerini doğrultusunda 3. parti yardımcınız olarak Ceyhun Akgün / AdobeBilgi.com’u arayabilirsiniz. Zamanı ve mekanı kararlaştırdıktan sonra eğitim süreci istediğiniz zaman başlayabilir.

Eğitimler Türkiye’nin her bir noktasında olabilir. Eğitime uygun koşullar sağlandıktan sonra anlaşılan süre ve içerikte sizlere bu bilgileri başarıyla aktarabiliriz. Eğitim konuları aşağıdadır. Gerekli durumda bana ulaşarak eğitim konuları üzerinde detaylı olarak konuşabiliriz.

GSM: 0535 459 07 99
E-Mail: ceyhun(@)adobebilgi.com
E-Mail: ceyhunakgun(@)gmail.com
İletişim formu üzerinden irtibat kurmak isterseniz tıklayın


EĞİTİMLERİNİ VERDİĞİM ve ORGANİZASYONUNU SAĞLADIĞIM KONU VE PROGRAMLAR
1. InDesign CC ve yayıncılık alanındaki tüm uygulamaları. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
2. Illustrator CC ve uygulama alanları. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
3. Photoshop CC ve geniş uygulama alanları. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
4. PDF ve Baskı Öncesi Hazırlık. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
5. Font Yönetimi ve Font Türkçeleştirme eğitimleri. Font Lab ve font yönetim programları. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
6. Renk Yönetimi ve Uygulamaları. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
7. Ambalaj Baskı Öncesi Hazırlık ve Repro Uygulamaları. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
8. Dosya Yönetimi ve Arşivleme Sistemleri. Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın
4526480069_6af733d0bd_o

kurumlaricinpaketegitim

Birden fazla ekib çalıştıran matbaa, reklam ajansı vb. şirketlerin çalışanları için en çok tercih ettikleri eğitimleri bir araya getirdim.

- Adobe Illustrator 25 Saatlik Eğitim Programı
- Adobe InDesign 25 Saatlik Eğitim Programı
- Adobe programlarında baskı öncesi hazırlık ve PDF, 10 Saatlik Eğitim Programı
- FreeHand MX’ten InDesign ve Illustrator’a Geçiş için 10 Saatlik Eğitim Programı

70 Saatlik olan bu özel program, şirketlerin tüm eksikliklerini karşılamaya yönelik hazırlanmıştır.Adobe InDesign CC Eğitimleri


- TEMEL InDESIGN EĞİTİMİ (Süresi: 25 Saat)
Reklam Ajansları için daha çok tercih edilir. FreeHand programıyla tasarımlarını yürüten ajans ve matbaaların Adobe programlarına geçişte ilk öğrenmeleri gereken program InDesign'dır. FreeHand programının kabiliyetlerine, hız ve püflerine sahip, daha da ötesini isteyenlerin tercihidir. Broşür, Katalog, İlan, Afiş, Föy, Kitapçıklar gibi günlük bir tasarım ofisinin ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamda düzenlenmiş bir eğitimdir.

- İLERİ DÜZEY InDESIGN EĞİTİMİ (Süresi: 15 Saat)
Temel InDesign eğitimi almış ya da bu konuda iyi bir alt yapıya sahip kullanıcılar, şirket çalışanları için yazılımın Tablo, Style, Master Page, Interaktif tasarım ve uygulamalar gibi nispeten derinliğe sahip konularında pekiştirici eğitim verilerek InDesign programıyla yapılan çalışmalarda üretkenlik artırılır.

- SÜRELİ YAYIN VE SAYFA TASARIMI EĞİTİMİ (Süresi 20 Saat)
Temel InDesign eğitiminin ardından, süreli yayıncılık alanındaki müthiş kullanım püflerini, yeteneklerini kitap, dergi vb. işlerinizde hızla ve verimli bir şekilde kullanabilmek için bu eğitim çok gereklidir. Bu eğitimde, sayfa tasarımı, font seçimi, düzenleme gibi tasarım bilgi ve yeteneklerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu eğitimin öne çıkan konularında, sayfa tasarımının en önemli konuları olan Grid, Guide, Beyaz Boşluklar, Font Tercihelri, Okunabilirlikleri arttırmak, Tasarımın belli başlı kuralları gibi önemli noktalar.

- KİTAP YAYINCILIĞINDA InDESIGN (Süresi 20 Saat)
Temel InDesign bilgisine sahip tasarımcılar için, bir kitap kurgusundan başlayarak, ilgili tüm aşamalarına özel yoğunlaşılmış bir eğitimdir. Sayfa tasarımı, marjların planlanması, sayfalar üzerindeki bilgilerin organizasyonu, değişkenler, index, dipnot, içindekiler, Book fonksiyonunun kullanımı, style ve sonlandırmayı kapsayan bir eğitimdir. Bu eğitimin içinde Word üzerinden gelen metinlerin kısa zamanda bir disiplin altına konulması, düzenlenme püfleri de yer almaktadır.

- DERGİ YAYINCILIĞINDA InDESIGN (Süresi 20 Saat)
Temel InDesign bilgisine sahip kullanıcılar için, dergi hazırlamak ve uygulamak istediklerinde Word belgeleriyle çalışmak, style kullanımı, tablolar, master page ve book kullanımları gibi, belli başlı konulara tam hakimiyetleri gerekir. Dergi tasarımında, yazıların okunabilirliğini maksimum bir seviyeye çıkarabilmek, okuyucuyu sıkmadan yazıları organize etmek çok önemlidir.

- TABLE (Süresi 10 Saat)
Faaliyet raporlarıyla uğraşıyorsanız InDesign'ın Tabloları sizin için kurtarıcıdır. Excell tablolarıyla çalışmak, onları organize etmek, istediğiniz biçimde Cell Style ile bir disiplin altına almak bu konuyla mümkündür.

- WORD BELGELERİYLE ÇALIŞMAK (Süresi 10 Saat)
Hangi alanda çalışıyorsanız çalışın mutlaka Word üzerinden gelmiş çok sayfalı belgelerle çalışmanız olmuştur. Word üzerinde gelen belgeler bizim için büyük kolaylıktır aslında. InDesign'ın Word ile müthiş uyumu size nefes aldıracaktır.

- InDESIGN STYLE'LERIYLE UÇUŞA GEÇMEK (Süresi 15 Saat)
Style kullanımı konusunda tasarımcıların, kullanıcıların fazla istekleri ne yazık ki yok. Aslında bir bilseler işleri ne kadar da kolaylaşacak. Ne kadar az zamanda çok iş yapıldığını, yorulmadan tüm metinlere hükmettiklerini bir görseler, asla vaz geçemeyecekleri çok güçlü bir özellik. InDesign içinde bulunan 9 güçlü style özelliğinin kullanımı bu eğitimde derinlemesine gösteriliyor.

- FreeHand MX ve QuarkXPress KULLANICILARI İÇİN GEÇİŞ EĞİTİMİ (Süresi 15 Saat)
FreeHand MX ve Quark XPress kullananlar için InDesign kullanımına geçiş için, karşılaştırmalı bir eğitim metoduyla yapılır. Uygulamalar FreeHand ve Quark'ta yapılır ve ardından InDesign'da nereden ve nasıl yapılacağı gösterilir. InDesign temel eğitiminin ardından bu eğitim çok daha faydalı olacaktır.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın


Adobe Illustrator CC Eğitimleri

- TEMEL ILLUSTRATOR EĞİTİMİ ( Süresi 25 Saat)
Dünyada en yaygın kullanılan programlardan biridir. Zevkli kullanım özellikleri, güçlü çizim, vektörel işleme araçlarıyla rakipsiz bir konumdadır. Tekstil, Desen, Ambalaj, Etiket, Kutu tasarım ve uygulama alanlarında en çok tercih edilen bir yazılımdır. Bu işleri yapabilecek bilgi ve becerenin kazandırılması bu eğitim ile mümkün olabilmektedir. FreeHand programını kullanan atölyelerin Illustrator'a geçmek için bu eğitimi alabilirler. Eğitim tercihlerinden önce hangi eğitimi almaları konusunda karar vermeden önce mutlaka bilgi almaları gerekmektedir.

- İLERİ DÜZEY ILLUSTRATOR EĞİTİMİ ( Süresi 15 Saat)
Temel düzeyde derinlemesine girilmeyen konulara, özel püflere, uygulama bilgi ve tekniklerine bu eğitimde yer veriyoruz.Illustrator'ın baskı öncesi hazırlık konularında kendisine has kuralları ve davranışları bulunmakta. Bu noktalarda kullanıcılar bilgilendirilmekte ve illüstrasyon araçları ayrıntılı olarak gösterilmektedir.

- FREEHAND MX ve COREL DRAW KULLANICILARI İÇİN GEÇİŞ EĞİTİMİ ( Süresi 15 Saat)
Çalışma ortamlarında yoğun bir şekilde FreeHand MX ve CorelDraw gibi benzer program kullananlar için hazırlanmış bir eğitimdir. Uygulamaların programlarda nasıl yapıldığının gösterilmesinin ardından Illustrator'da nereden ve nasıl yapıldığı gösterilerek yapılan, karşılaştırmaları bir eğitimdir.

- AMBALAJ VE ETİKET ALANINDA ILLUSTRATOR EĞİTİMİ ( Süresi 35 Saat)
Ağırlıklı olarak müşterilerinden Illustrator belgesi olan matbaalar, repro atölyeleri için Illustrator programıyla çalışmak ciddi sorunlara sebep açtığından detaylı bilinmesi gereklidir. Burada, program en temel özelliklerinden ele alınarak en derin noktalarına kadar uygulamalı gösterilmektedir. Müşterilerinden gelen işleri, renkleri, layer'ları nasıl düzenleyecekleri, baskı öncesinin nasıl yapılacağının uygulamalı gösterimi bu eğitimde anlatılmaktadır. Uygulama kısmının haricinde tasarım noktasında kullanacaklar içinde, programın bu yöndeki yetenekleri örnek projeler üzerinden aktarılarak paylışacaktır.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın


Adobe Photoshop CC Eğitimleri

- TEMEL PHOTOSHOP EĞİTİMİ (Süresi 35 Saat)
Dünyanın en fazla tercih edildiği programlardan biridir. İster profesyonel kullanım amaçlı, ister hobi amaçlı olsun bu özel program görseller üzerinde tüm değişiklikleri yapabilme kabiliyetine sahiptir. Temel düzey ile yola çıkmış, kendi gereksinimlerinize göre hangi yönde kendinizi geliştirmek istiyorsanız o yönde çalışmalar yaparak devam edebileceğiniz bir noktaya getiriyoruz. Photoshop'un engin püf, yeteneklerine bu eğitimle merhaba diyeceksiniz. Photoshop kullanım ve özellikleri açısından farklılıklar taşıyan çok önemli bir yazılım. Photoshop eğitimi almaya karar vermeden önce, ihtiyaçlarınızı, bu yazılım nerede ve nasıl kullanacağınızı çok iyi tanımlamanız gerekmektedir. Photoshop üzerine genel ve özel olarak planlanmış eğitim konuları hazırladım. Türkiye'de bu konsepte hazırlanmış başka bir eğitim bulunmamaktadır.


- İLERİ DÜZEY PHOTOSHOP EĞİTİMİ (Süresi 20 Saat)
Photoshop'un derinlemesine öğrenmek, çalışma teknikleri ve püfleri konusunda bilgilerinizi geliştirmek için bu eğitim tam size göre. Bu eğitimde, Photoshop bilenler, bu eğitim sonunda programı aslında bilmediklerini düşünebilirler. Bu eğitimde özellikle Layer'ları kullanmak, renk düzeltme teknikleri, Alpha Channel ve Mask'lar gösterilecektir. Photoshop programında ne kadar derine inmek istiyorsanız o kadar yolu bulabilirsiniz. Size bunun kapısını açan, kullanım yeteneklerinizi daha da ilerletecek bir eğitim fırsatı.


- SEÇİM TEKNİKLERİ, ALPHA CHANNEL, MASK EĞİTİMİ (Süresi 20 Saat)
Photoshop'un sizin gücünüze güç katmasını istiyorsanız en iyi bilmeniz gereken bu üç konu tek bir eğtimide bir araya getirildi. Tekstil, Ambalaj, Matbaa alanlarında, Ajansların yaratıcı ekiplerinde çalışanlara özel konuların bir araya getirilerek oluşturulmuş bir eğitimdir. Photoshop'u iyi düzeyde kullananların faydalanabileceği bir eğtiimdir.


- RENK DÜZELTME VE DOKU TAMİRİ (Süresi 20 Saat)
Photoshop'un bir birine alternatifli bir çok renk düzeltme, işleme araçları bulunmaktadır. Bu araçların kullanım özelilklerini, bir birlerinden farklılıklarını bu eğitimde proje üzerinde uygulayarak göreceksiniz. Renk düzeltme konuları herkesin bilmiyorsa asla dokunmaması gereken bir konudur.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın


pdfbaskioncesiegitimi

- PDF KULLANIMI (Süresi 20 Saat)
Tüm tedarikçiler artık PDF kullanıyor. Matbaalar, Tasarım Atölye'leri artık işlerinizi PDF formatına dönüştürerek, güvenle baskıya verebilirsiniz. PDF süreçlerinin detaylı yönetimi, doğru tercihler, PDF yönetimi bu eğitimle sizleri bekliyor. Acrobat programında PDF üzerinde yapabilecekleriniz, Distiller üzerinde yapılan özel ayarlamaların kullanımları, Acrobat PrefLight'ın özellikleri ve daha fazlasını bu eğtimde bulabilirsiniz.

- ADOBE PROGRAMLARINDA BASKI ÖNCESİ HAZIRLIK (Süresi 20 Saat)
Bir çok tasarımcı ve şirketin hayatına InDesign, Illustrator, PDF girmiş bir durumda. FreeHand, Quark döneminde sahip olunan baskı öncesi hazırlık kuralları, çözüm yollarında büyük gelişmeler bulunmakta. Adobe Design paketinde yer alan Photosho, Illustrator, InDesign, Acrobat, PDF konularında bilmeniz gereken, işi baskıya gönderirken kontrol edilmesi gereken noktaları ele alacağız. Baskı öncesi hazırlık konularında uzman olmak ve hataları yakalamak istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Bu eğitim için InDesign, Illustrator, Photoshop, Acrobat, PDF konularında kullanım bilgisi gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın


fontyyonetimiegitim

- FONT TÜRKÇELEŞTİRME (Süresi 10 Saat)
Şirketinize ait fontların Adobe programlarında tekrar kullanmak, arşivinizde olan Türkçe olmayan fontların kullanımlarını sağlamak için kurallarına uygun ve fontları bozmadan nasıl Türkçeleştirme yapabileceğinizin inceliklerini en doğru kanaldan öğrenme fırsatı. Tüm font türleri için geçerli bu eğitim en büyük sorunuza ışık tutacaktır.

- FONT YÖNETİMİ (Süresi 10 Saat)
En fazla kullanılan font yönetimi programları ve bunların özelliklerini öğrenmek, bilgisayarınızda fontların kullanım yerleri nerede ve nasıl olmalı gibi en büyük derdinize profesyonel çözüm bu eğitimle mümkün olacaktır. Fontlarınız büyük bir kargaşa içinde bilgisayarınızda bulunuyor, ani program kapanmaları, Türkçe karakter sorunlarına çözümler bu eğitim ile mümkün olacaktır. Herkesin mutlaka bilmesi gereken bu eğitim sizi bekliyor.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın


renkyonetimi

- TEMEL RENK YÖNETİMİ EĞİTİMİ ÖN TESPİTLER (Süresi 10 Saat)
İlk olarak Renk Yönetimi Nedir, aşamaları ve hangi birleşik sistemlerden meydana geldiği hakkında ön bilgilendirme yapılması. Renk Yönetimi sisteminin kurulacağı ortamın tespiti ve bu konuda görüş bildirimi. Toplantı veya seminer salonunda Renk Yönetimi prosesleri hakkında bilgilendirici bir eğitim.

- EKRAN KALİBRASYONU ve ORTAM ÖLÇÜMLERİ (Süresi 10 Saat)
Çalışma ofislerinde kullanılan Monitörlerin yetenekleri ve kapasiteleri doğrultusunda renklerinin kalibrasyonunun yapılması ve bir düzene sağlanması. Çalışma ofisinin ortam renk değerleri, ortam ışığı, doğal ışık kaynaklarının tespiti ve bunların etkileri doğrultusunda bilgilendirme.

- TÜM BÖLÜMLERRİN RENK YÖNETİMİ SİSTEMİNİN KONTROL ALTINA ALINMASI (Süresi ? Saat)
Bu çalışma özel olarak projelendirilmektedir. Projenin gerçekleştirileceği ortamın, proseslerin incelenmesi ve bu noktada istenilen talepler, hizmetin verilebileceği nokta ve servis hizmetleri yazılı olarak karşılıklı görüşülecektir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın


ambalajrepro

- FLEKSO ve TIFDRUK BASKIDA REPRO AŞAMASI (Süresi 35 Saat)
Özellikle klişe, renk ayrım, baskı öncesi hazıklık bölümlerinin bilmesi gereken en önemil konular bir araya getirilmiştir. Bu eğitimde Illustrator, InDesign, PDF, Photoshop programları kullanılacaktır. Müşteriden gelen işlerin kontrol noktaları, inceleme raporunun nasıl alınacağı, nereden işe başlanarak hangi aşamalardan geçirileceği gösterilecektir. Flekso ve Tifdruk için dikkat edilmesi gereken noktaların altı çizilerek bilgilendirme yapılacaktır. Renk Yönetimi konusuna kısa bir griiş yapılarak bu konunun önemi örnekli olarak aktarılacaktır. Bu eğitimin ardından ortaya çıkan ihtiyaç ve gereksinimlere göre ayrıca devam edilebilir.

- FLEKSO BASKI ÖNCESİ (Süresi 20 Saat)
Flekso baskı öncesi aşamada şişirme özellikleri, renk düzletme ve doku tamiri, klişe özellikleri ve basma oranları, baskı teknikleri ve olası problemlerin sıralanması ve çözüm yollarından oluşan bir eğitimdir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın

dosyayonetimi

- DOSYA YÖNETİMİ ve DOSYA ARŞİVLEME SİSTEMLERİ (Süresi: 15 Saat)
Matbaa, Reklam Ajansları ve günlük trafiği yüksek olan şirketler için bilgisayar içinde dağınık halde bırakılan dosyalar, müşteriye geri dönüş yapılan revizyonlu belgelerin hangisinin son, hangisinin yeni ve doğru olduğu gibi büyük bir karmaşa hakimdir. Bilgisayar içinde gereksiz tekrar eden görseller, aynı görselden farklı yerlerde olması hep soru işaretlerini doğurur. Akılcı bir sistem getirilerek hızlı bulunan dosyaların, tekrar etmeyen görsellerin, istenildiğinde bulunan kayıtların olması bazen hayal gibi gelir.

Bu çalışma sisteminin karmaşıklığının yanında, arşive kaldırılan ve bilgisayardan silinen dosyaların geçmişten bulunması, geçmişe ait bir belgenin bulunması ap ayrı bir sorundur.

Ofisinize uygun olarak getirdiğimiz bu sistem ile nefes alır bir noktaya geleceksiniz.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın

bireyselkurumsalegitimnoti

BİREYSEL EĞİTİMLERE DAİR
Eğitimler Bireysel ve Kurumsal olarak iki ayrı şekilde fiyatlandırılır. Bireysel eğitimlerde, kursiyerler kendilerini temsilen 1 ila 3 kişi arasında olurlar. Fiyatlandırmaların tümü tek bir kursiyere göre yapılmıştır. Birden fazla kursiyer olduğunda fiyatlarda kişi başına düşen ücrette indirim yapılır. Bu oranlar tümüyle karşılıklı konuşma ile belirlenir. Bireysel kursiyerler eğitim bedellerini tercih ederlerse kredi kartıyla ödeyebilirler.

Bireysel eğitimlerde, fiyatlandırmada, verilen tüm rakamlar eğitimlerin Ceyhun Akgün'ün belirlediği yere göre yapılmıştır. Eğitimler Kursiyerin belirlediği yerde olması durumunda ders saat ücretine 5 ila 10 YTL ulaşım mesafesine göre eklenir. Bu durum Kurumsal eğitilerde de aynen geçerlidir. Bireysel eğitimlerde, ilk 5 dersin ödemesi peşin taleb edilir. Sonrasında duruma göre konuşularak belirlenir.


KURUMSAL EĞİTİMLERE DAİR
Kurumsal Eğitimler'de kişi sayısı önemli değildir. Tek bir oturumda ve eğitim ortamında kurumun tüm çalışanlarıda olabilir, tek kişide. Eğitim sırasında bir kişiylede ders yapılabilir, 10 kişi ilede. Fiyatlandırma, ödeme koşulları önceden yapılan sözleşmeyle belirlenir. Rakamlar istenilen teklifte açıklandığı gibidir. Eğitim başlamadan önce, anlaşılan ders saatinin %30'u peşin alınır, geri kalanı sözleşmeyle belirlenir. Kurumlar için, ileri bir tarihte yapılan karşılıklı anlaşmanın sağlanması ve o tarihlerdeki eğitim günlerinin rezervasyonunun yapılabilmesi için mutlaka ön ödeme alınması gerekmektedir. Bu ödenen rakam baki kalmakta, tarihler değişmesi durumunda yanmamaktadır. Ödenen rakam geçerliliğini sağlamakta sadece kurum tümüy vaz geçmesi durumunda geçerliliğini kaybetmektedir.

Kurumsal eğitimlerde, şirket çalışanları için ayrıntılı performans değerlendirmesi taleb edilebilir. Eğitim sırasında günlük notlar alınarak eğitim sonunda ilgili yöneticiye verilir.

İstanbul il dışında gerçekleşecek bireysel ve kurumsal eğitimlerde özel bir anlaşmaya tabiidir. İstanbul il dışında yapılacak eğitimlerde yol masrafı ve konaklama kursiyerlere ya da kuruma aittir.


ANA SAYFA EĞİTİMLER SEMİNERLER DÜKKAN KÜTÜPHANE HAKKIMDA İLETİŞİM