Adobe InDesign CC Eğitimleri


- TEMEL InDESIGN EĞİTİMİ (Süresi: 25 Saat)
Reklam Ajansları için daha çok tercih edilir. FreeHand programıyla tasarımlarını yürüten ajans ve matbaaların Adobe programlarına geçişte ilk öğrenmeleri gereken program InDesign'dır. FreeHand programının kabiliyetlerine, hız ve püflerine sahip, daha da ötesini isteyenlerin tercihidir. Broşür, Katalog, İlan, Afiş, Föy, Kitapçıklar gibi günlük bir tasarım ofisinin ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamda düzenlenmiş bir eğitimdir.

- İLERİ DÜZEY InDESIGN EĞİTİMİ (Süresi: 15 Saat)
Temel InDesign eğitimi almış ya da bu konuda iyi bir alt yapıya sahip kullanıcılar, şirket çalışanları için yazılımın Tablo, Style, Master Page, Interaktif tasarım ve uygulamalar gibi nispeten derinliğe sahip konularında pekiştirici eğitim verilerek InDesign programıyla yapılan çalışmalarda üretkenlik artırılır.

- SÜRELİ YAYIN VE SAYFA TASARIMI EĞİTİMİ (Süresi 20 Saat)
Temel InDesign eğitiminin ardından, süreli yayıncılık alanındaki müthiş kullanım püflerini, yeteneklerini kitap, dergi vb. işlerinizde hızla ve verimli bir şekilde kullanabilmek için bu eğitim çok gereklidir. Bu eğitimde, sayfa tasarımı, font seçimi, düzenleme gibi tasarım bilgi ve yeteneklerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu eğitimin öne çıkan konularında, sayfa tasarımının en önemli konuları olan Grid, Guide, Beyaz Boşluklar, Font Tercihelri, Okunabilirlikleri arttırmak, Tasarımın belli başlı kuralları gibi önemli noktalar.

indesigncc


- KİTAP YAYINCILIĞINDA InDESIGN (Süresi 20 Saat)
Temel InDesign bilgisine sahip tasarımcılar için, bir kitap kurgusundan başlayarak, ilgili tüm aşamalarına özel yoğunlaşılmış bir eğitimdir. Sayfa tasarımı, marjların planlanması, sayfalar üzerindeki bilgilerin organizasyonu, değişkenler, index, dipnot, içindekiler, Book fonksiyonunun kullanımı, style ve sonlandırmayı kapsayan bir eğitimdir. Bu eğitimin içinde Word üzerinden gelen metinlerin kısa zamanda bir disiplin altına konulması, düzenlenme püfleri de yer almaktadır.

- DERGİ YAYINCILIĞINDA InDESIGN (Süresi 20 Saat)
Temel InDesign bilgisine sahip kullanıcılar için, dergi hazırlamak ve uygulamak istediklerinde Word belgeleriyle çalışmak, style kullanımı, tablolar, master page ve book kullanımları gibi, belli başlı konulara tam hakimiyetleri gerekir. Dergi tasarımında, yazıların okunabilirliğini maksimum bir seviyeye çıkarabilmek, okuyucuyu sıkmadan yazıları organize etmek çok önemlidir.

- TABLE (Süresi 10 Saat)
Faaliyet raporlarıyla uğraşıyorsanız InDesign'ın Tabloları sizin için kurtarıcıdır. Excell tablolarıyla çalışmak, onları organize etmek, istediğiniz biçimde Cell Style ile bir disiplin altına almak bu konuyla mümkündür.

- WORD BELGELERİYLE ÇALIŞMAK (Süresi 10 Saat)
Hangi alanda çalışıyorsanız çalışın mutlaka Word üzerinden gelmiş çok sayfalı belgelerle çalışmanız olmuştur. Word üzerinde gelen belgeler bizim için büyük kolaylıktır aslında. InDesign'ın Word ile müthiş uyumu size nefes aldıracaktır.

- InDESIGN STYLE'LERIYLE UÇUŞA GEÇMEK (Süresi 15 Saat)
Style kullanımı konusunda tasarımcıların, kullanıcıların fazla istekleri ne yazık ki yok. Aslında bir bilseler işleri ne kadar da kolaylaşacak. Ne kadar az zamanda çok iş yapıldığını, yorulmadan tüm metinlere hükmettiklerini bir görseler, asla vaz geçemeyecekleri çok güçlü bir özellik. InDesign içinde bulunan 9 güçlü style özelliğinin kullanımı bu eğitimde derinlemesine gösteriliyor.

- FreeHand MX ve QuarkXPress KULLANICILARI İÇİN GEÇİŞ EĞİTİMİ (Süresi 15 Saat)
FreeHand MX ve Quark XPress kullananlar için InDesign kullanımına geçiş için, karşılaştırmalı bir eğitim metoduyla yapılır. Uygulamalar FreeHand ve Quark'ta yapılır ve ardından InDesign'da nereden ve nasıl yapılacağı gösterilir. InDesign temel eğitiminin ardından bu eğitim çok daha faydalı olacaktır.


B003B32AUG-1


bireyselkurumsalegitimnoti

BİREYSEL EĞİTİMLERE DAİR
Eğitimler Bireysel ve Kurumsal olarak iki ayrı şekilde fiyatlandırılır. Bireysel eğitimlerde, kursiyerler kendilerini temsilen 1 ila 3 kişi arasında olurlar. Fiyatlandırmaların tümü tek bir kursiyere göre yapılmıştır. Birden fazla kursiyer olduğunda fiyatlarda kişi başına düşen ücrette indirim yapılır. Bu oranlar tümüyle karşılıklı konuşma ile belirlenir. Bireysel kursiyerler eğitim bedellerini tercih ederlerse kredi kartıyla ödeyebilirler.

Bireysel eğitimlerde, fiyatlandırmada, verilen tüm rakamlar eğitimlerin Ceyhun Akgün'ün belirlediği yere göre yapılmıştır. Eğitimler Kursiyerin belirlediği yerde olması durumunda ders saat ücretine 5 ila 10 YTL ulaşım mesafesine göre eklenir. Bu durum Kurumsal eğitilerde de aynen geçerlidir. Bireysel eğitimlerde, ilk 5 dersin ödemesi peşin taleb edilir. Sonrasında duruma göre konuşularak belirlenir.


KURUMSAL EĞİTİMLERE DAİR
Kurumsal Eğitimler'de kişi sayısı önemli değildir. Tek bir oturumda ve eğitim ortamında kurumun tüm çalışanlarıda olabilir, tek kişide. Eğitim sırasında bir kişiylede ders yapılabilir, 10 kişi ilede. Fiyatlandırma, ödeme koşulları önceden yapılan sözleşmeyle belirlenir. Rakamlar istenilen teklifte açıklandığı gibidir. Eğitim başlamadan önce, anlaşılan ders saatinin %30'u peşin alınır, geri kalanı sözleşmeyle belirlenir. Kurumlar için, ileri bir tarihte yapılan karşılıklı anlaşmanın sağlanması ve o tarihlerdeki eğitim günlerinin rezervasyonunun yapılabilmesi için mutlaka ön ödeme alınması gerekmektedir. Bu ödenen rakam baki kalmakta, tarihler değişmesi durumunda yanmamaktadır. Ödenen rakam geçerliliğini sağlamakta sadece kurum tümüy vaz geçmesi durumunda geçerliliğini kaybetmektedir.

Kurumsal eğitimlerde, şirket çalışanları için ayrıntılı performans değerlendirmesi taleb edilebilir. Eğitim sırasında günlük notlar alınarak eğitim sonunda ilgili yöneticiye verilir.

İstanbul il dışında gerçekleşecek bireysel ve kurumsal eğitimlerde özel bir anlaşmaya tabiidir. İstanbul il dışında yapılacak eğitimlerde yol masrafı ve konaklama kursiyerlere ya da kuruma aittir.